Kviečiame pasiskiepyti 2017-2018 metų gripo sezonui skirta vakcina
2017 rugsėjo 20
Šiaulių centro poliklinika nuo šiol turi naują ir saugų rentgeno aparatą
2017 gruodžio 18

Atviros psichiatrijos renginys Psichikos (psichiatrijos) dienos stacionare

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai trečią kartą įgyvendinama psichikos ligų ir jų gydymo stigmos mažinimo iniciatyva. Visoje Lietuvoje vykstantys renginiai – tai galimybė susipažinti su šiuolaikine psichiatrija, gydymo metodais, paskatinti žmones laiku kreiptis tinkamos pagalbos.

Atviros psichiatrijos mėnuo apima laikotarpį nuo rugsėjo 10 d., kai minima savižudybių prevencijos diena iki spalio 10 d., kaip pasaulinė psichikos sveikatos diena.

Spalio 6 d., jau trečią kartą renginys vyko ir mūsų įstaigos Psichikos (psichiatrijos) dienos stacionare, kur veikė ne tik pacientų ir jų šeimos narių rankdarbių paroda, bet vyko nemokamos konsultacijos. Į renginį atvyko sveikatos priežiūros specialistai, Šiaulių kolegijos studentai, bendruomenės atstovai, esami ir buvę pacientai bei jų šeimų nariai.

Psichikos sveikatos priežiūros specialistai: gydytojai psichiatrai, medicinos psichologai skaitė paskaitas savižudybių prevencijos, priklausomybės ligų temomis, mokė metodų, kaip padėti sau susidūrus su stresogeniniais įvykiais gyvenime, konsultavo individualiai su problemomis susiduriančius asmenis ar psichikos ligomis sergančiųjų artimuosius. Visi darbuotojai supažindino su moderniais nemedikamentiniais pagalbos teikimo būdais. Svečiai galėjo išbandyti šokio, muzikos, multisensorinę ir kitas terapijas, kurios taikomos dienos stacionare. Renginį baigė pacientų ir darbuotojų surengtas nedidelis, bet šiltas ir jaukus koncertas.