Kovo 20-oji – pasaulinė burnos sveikatos diena

2013 metais, siekiant sustiprinti žmonių suvokimą apie burnos sveikatos svarbą užtikrinant bendrą sveikatą ir gerą savijautą, FDI (World Dental Federation) iniciavo šios dienos paminėjimą visame pasaulyje.

SVARBU:

• Dantis būtina valyti 2 kartus per dieną ne trumpiau nei 2 minutes;
  • Padėti savo vaikams išvalyti dantis iki jiems sueis bent jau 8 metai amžiaus;
  • Savo pavyzdžiu demonstruoti šeimoje dantų valymo svarbą.

Rekomenduojame vengti tabako, alkoholio ir nesveiko maisto. Primename, kad daug cukrų turinčio maisto vartojimas padidina riziką susirgti ne tik dantų ėduonimi, bet ir nutukimu, diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis ar net vėžiu.

Prisiminkime, kad gera burnos sveikata yra daug daugiau nei graži šypsena.

Pasitinkant pasaulinę burnos sveikatos dieną, š. m. vasario mėn. VšĮ Šiaulių centro poliklinikos odontologijos centre vyko burnos vėžio prevencijos akcija, be siuntimų ir nemokamai buvo tikrinami pacientai. Tikrinimus atliko burnos chirurgas E. Bugarevičius, atrankines apžiūras atliko gydytojai odontologai R. Milvidas ir R. Tumaitė. Pacientai pildė anketas žinioms apie burnos vėžį ir priešvėžį įvertinti. 2017 -02-07 Šiaulių televizijos laidoje „Infostudija“ buvo parodytas reportažas ir burnos chirurgo E. Bugarevičiaus interviu burnos vėžio profilaktikos tema, apie akciją paskelbta LR SAM, Šiaulių TLK ir Šiaulių centro poliklinikos interneto svetainėse. 125 pacientai užsiregistravo profilaktiniams patikrinimams, daugiausiai iš Šiaulių regiono. Dėl didelio pacientų susidomėjimo akcija pratęsta ir kovo mėn..

Taip pat, pasitinkant pasaulinę burnos sveikatos dieną, kovo 20 d. planuojama burnos higienos pamokėlė neįgaliems vaikams Šiaulių „Šaltinio“ globos namuose, kurią ves vyresnioji burnos higienistė V. Kelmienė ir vaikų piešinių paroda burnos priežiūros tema VšĮ Šiaulių centro poliklinikos odontologijos centre. Ši paroda rengiama, bendradarbiaujant su Šiaulių visuomenės sveikatos biuru. Atrenkant gražiausius piešinius, dalyvavo mūsų poliklinikos odontologijos centro burnos higienistės V. Kelmienė ir L. Kuzovčikovienė.