Kviečiame pasiskiepyti 2017-2018 metų gripo sezonui skirta vakcina

KODĖL REIKIA SKIEPYTIS NUO GRIPO?

Skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų. Pasaulio sveikatos organizacija skiepus laiko pagrindine ir labai efektyvia specifine gripo profilaktine priemone.

KADA SKIEPYTIS NUO GRIPO?

Rekomenduojama sezonine gripo vakcina pasiskiepyti rudens-žiemos mėnesiais. Gripo sezono pradžios negalima nuspėti, tačiau tradiciškai gripo sezono pradžia laikoma spalio mėnesio pradžia, o pabaiga-kovo ar balandžio mėnesiais. Kviečiame gyventojus skiepytis prieš prasidedant gripo sezonui.

2017 -2018 M. GRIPO SEZONUI SKIRTA NEMOKAMA VAKCINA JAU POLIKLINIKOJE

Gripo sezonui skirta vakcina ,,Influvac“, įsigyta už valstybės lėšas, pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, skirta rizikos grupėms priklausantiems asmenims skiepyti:

• 65 metų ir vyresniems asmenims;
  • nėščiosioms;
  • asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • suaugusiems ir vaikams, sergantiems lėtinėmis ligomis (širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, metabolinėmis ligomis, bronchine astma, cukriniu diabetu), imunodeficitinėmis būklėmis, piktybiniais navikais;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Atvykti su šeimos gydytojo nukreipimu.

ASMENYS, NEPRIKLAUSANTYS IŠVARDINTOMS RIZIKOS GRUPĖMS, GALI PASISKIEPYTI MOKAMA GRIPO VAKCINA

Skiepijimas sezoninio gripo vakcina atliekamas VšĮ Šiaulių centro poliklinikoje, adresu Vytauto g. 101, Šiauliuose, 210 kabinete, darbo dienomis nuo 7.30 val. iki 19.00 val. Atvykti su šeimos gydytojo nukreipimu arba kreiptis į įstaigos registratūrą. Platesnė informacija teikiama telefonu Nr. (8 41) 52 48 78.