Savivaldybės parama – naujam rentgenui įsigyti

Po kelerius metus trukusių bandymų gauti finansinę paramą šiuolaikiškam skaitmeniniam rentgenuiįsigyti praėjusią savaitę Šiaulių miesto taryba skyrė Šiaulių centro poliklinikai 150 tūkstančių eurų. Nauja rentgenodiagnostikos įranga paspartins šių paslaugų prieinamumą bei pagerins tyrimų kokybę, o svarbiausia – leis atsisakyti fiziškai ir morališkai pasenusio, nesaugaus nei pacientams, nei darbuotojams, fluorografo.

Įranga nebeatitinka šiuolaikiškų technologijų

Per metus Šiaulių centro poliklinikoje dviem turimais rentgeno aparatais atliekama beveik 30 tūkstančių tyrimų. Vienas šių aparatų – beveik prieš tris dešimtmečius (1989 m.) įsigytas fluorografas, kuriuo kasmet atliekama apie 12 tūkstančių tyrimų.

„Dirbdami maksimaliu krūviu  vienu aparatu 12 darbo valandų,atliekame tik 72 konsultacijas per darbo dieną. Tuo tarpu jų poreikis jau  2016 m. buvo 119 konsultacijų per darbo dieną, – situaciją įvertina poliklinikos vyriausiasis gydytojas Mindaugas Maželis. –Kadangi patys nusipirkti brangiai kainuojančios įrangos nepajėgiame, jau kelerius metus rašėme projektus, kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją, savivaldybę, prašydami finansinės paramos. Esame labai dėkingi, kad šį kartą mūsų prašymą išgirdo miesto meras bei savivaldybės taryba, todėl jau po kelių mėnesių, atlikus reikiamas pirkimo procedūras,  šiauliečiai galės tirtis saugiau ir kokybiškiau“.

Pasak M. Maželio, būtina skaitmenizuoti ir turimą antrąjį dešimties metų senumo rentgeną – tam poliklinika panaudos savo lėšas (apie 100 tūkstančių eurų). Šis procesas apims dviejų detektorių, darbo vietų radiotechnologui ir radiologui bei vaizdų archyvavimo ir perdavimo sistemosįrengimą. Naujasis rentgeno aparatas, kurį dabar planuojame įsigyti, naudos tą pačią vaizdų archyvavimo ir perdavimo sistemą bei tas pačias radiotechnologo ir radiologo darbo vietas.

Rentgenodiagnostikos poreikis didėja

Kalbėdamas apie naujo skaitmeninio rentgeno poreikį, M. Maželis akcentavo pastaruoju metu itin didėjantį rentgenodiagnostikos poreikį bei naujų technologijų etapą sveikatos priežiūroje. „Siekdami užtikrinti rentgenodiagnostikos paslaugų teikimą ir optimizavimą, turime naudotis šiuolaikiškais metodais – skaitmenine rentgenografija bei nuotoline rentgenodiagnostika, kurios atveria naujas galimybes, užtikrina tyrimo operatyvumą, puikią diagnostiką ir atsakymų kokybę ir yra žymiai ekonomiškesnės eksploatuojant bei nežalingos aplinkai, – sako medikas.– Radiogramą rentgenologas gali aprašyti nuotoliniu būdu, o kompiuteryje įkeltą nuotrauką iš karto gali matyti šeimos ar kitas gydytojas, nelaukdamas, kol ją išryškins ir atneš jam į kabinetą. E-sveikatos sistema elektroniniu būdu tokį tyrimą operatyviai pateiksir kitoms gydymo įstaigoms.

Šiaulių centro poliklinika aptarnauja per 50 tūkstančių gyventojų – kasdien čia apsilanko apie du tūkstančius pacientų, kuriems sveikatos priežiūros paslaugas teikia daugiau nei 100 įvairios specializacijos gydytojų.

Poliklinikoje įsteigta ir Profilaktinė medicinos tarnyba, kasmet atliekanti daugiau kaip 15 tūkstančių profilaktinių sveikatos tikrinimų. Pagal nustatytą tvarką darbuotojams, dirbantiems maisto gamyboje, sveikatos priežiūros, vaikų mokymo ir auklėjimo, paslaugų teikimo gyventojams ir daugelyje kitų sričių, būtinas profilaktinis patikrinimas (peršvietimas) dėl tuberkuliozės prieš pradedant dirbti ir kasmet dirbant. Rentgenodiagnostikos poreikis dar labiau pasireiškė, kai atsirado tuberkuliozės protrūkio židiniai – poliklinika jau pajuto šių tyrimų poreikio augimą.