Atviros psichiatrijos renginys Psichikos (psichiatrijos) dienos stacionare
2017 spalio 9
Vasaris-burnos vėžio prevencijos mėnuo
2018 sausio 28

Šiaulių centro poliklinika nuo šiol turi naują ir saugų rentgeno aparatą

Trečiadienį Šiaulių centro poliklinikoje iškilmingai atidarytas skaitmenizuotas ir renovuotas rentgeno diagnostikos skyrius. Nuo šiol pacientai bus aptarnaujami ne tik gražiai sutvarkytose patalpose, bet ir gaus kur kas geresnės kokybės rentgeno nuotraukas.Poliklinikos vadovas Mindaugas Maželis sako, kad technologijos nepaliaujamai eina į priekį, ir medicinos mokslui bei medicinos technologijoms vytis iš paskos yra gana sunku, o gydymo įstaigoms (poliklinikoms, ligoninėms) – dar sunkiau, todėl ne visada sugebama įsigyti reikiamą techniką, kad būtų galima suspėti su progresu.Poliklinikoje esančiais rentgeno aparatais per metus atliekama apie 30 tūkstančių tyrimų.Senajam fluorografui jau beveik 30 metų. Jį, ko gero, prisimena daugelis šiauliečių iš tų laikų, kai profilaktinių sveikatos patikrinimų metu reikėjo būtinai peršviesti plaučius.

Senasis rentgeno aparatas veikia dar ir šiandien, bet jau skaičiuoja paskutines dienas. Pasak M. Maželio, senasis fluorografas toks pasenęs, kad jau nebeatitinka nei higienos normų, nei radiacijos saugos, nei kokybės reikalavimų, todėl nuo kitų metų grėsė visiškai nebeteikti rentgeno diagnostikos paslaugų.

„Jau trejetą ketvertą metų rašėme įvairius projektus ir Sveikatos apsaugos, ir Aplinkos ministerijoms, kad skirtų lėšų atnaujinti rentgeno diagnostikos įrangą. Kreipėmės ir į Šiaulių miesto savivaldybę. Administracijos ir Tarybos nariai mus išgirdo, suprato reikalo esmę ir šį pavasarį skyrė 150 tūkstančių eurų naujam rentgeno aparatui įsigyti“, – pasakojo M. Maželis.

Viešojo konkurso būdu buvo nupirktas skaitmeninis rentgeno aparatas „Radspeed MC“, kurio įsigijimo vertė – 149 991,60 euro. Aparatas pagal panaudos sutartį penkeriems metams perduotas Šiaulių centro poliklinikai.

„Gavę tokią dovaną galvojome, kad reikia ir mums prisidėti, ir panašią sumą skyrėme skaitmenizuoti savo turimą rentgeno aparatą, įsigijome dvi detektoriaus plokštes, įsteigėme naują radiologijos technologo ir gydytojo radiologo vietą, atnaujinome serverius“, – sakė poliklinikos vadovas.

Taip pat perplanuotos ir suremontuotos rentgeno diagnostikos skyriaus patalpos. Dabar jos šviesios, jaukios ir skyriaus darbuotojoms, ir pacientams.

Kokie visos šios investicijos pliusai?

„Pirmiausiai gauname vaizdą čia ir dabar, nereikia laukti, ryškinti, fiksuoti, džiovinti nuotraukų ir taip toliau. Gaunamas vaizdas yra visiškai kitos kokybės – jį galima daug kartų padidinti ir pamatyti net mažiausią taškelį, kuris padės diagnozuoti ligos pirmąsias stadijas.

Nuotrauką galima matyti ne tik mūsų įstaigoje, bet ir nusiųsti į ESPBI informacinę sistemą, E. sveikatos centrą ir kitur. Bet kuris gydytojas, būdamas kitoje darbo vietoje, konsultuodamas pacientą jau mato atliktą rentgeno nuotrauką.

Naujieji rentgeno aparatai yra saugūs ir aplinkai, ir darbuotojams, ir pacientams. Nereikia pirkti ryškalų, rūpintis jų utilizavimu, nėra kitų priemonių su sunkiaisiais metalais“, – privalumus vardijo įstaigos vadovas.

M. Maželis taip pat pasidžiaugė, kad prie poliklinikos netrukus atsiras dar viena automobilių stovėjimo aikštelė. Jai pinigų taip pat skyrė Šiaulių miesto savivaldybė. Dabar prie poliklinikos esanti aikštelė tėra 25 vietų.

Į skaitmenizuoto ir renovuoto rentgeno diagnostikos skyriaus atidarymą susirinko gausus būrys svečių: kolegų, miesto valdžios atstovų. Šventės dalyviai poliklinikos vadovui ir rentgeno diagnostikos skyriaus darbuotojoms linkėjo sėkmingų darbų, pakančių pacientų ir toliau sėkmingai diegti naujoves, keistis, tobulėti.