Paskaitų bei praktinių užsiėmimų Ankstyvosios vaiko raidos priežiūros mokykloje metu tėvai sužino ir apie galimus vaiko vystymosi sutrikimus bei numatomas priemones jiems koreguoti. Tai žinodami, tėvai patys gali nustatyti, kad jau laikas kreiptis pagalbos į specialistus – jau 17-us metus poliklinikoje veikiančią Ankstyvosios reabilitacijos tarnybą. „Turėdami didžiulės patirties ir bendradarbiaudami su tėvais, tarnybos darbuotojai efektyviai sprendžia iškilusias problemas. Tai ne medicininė, bet kompleksinė pagalba vaikams,“ – teigia S. Norkuvienė. Pasak vaikų gydytojos, įvairių sričių specialistai drauge numato pagalbos ir korekcijos priemones. Tarnyboje dirbančių gydytojų komanda nesikeitė visus 15 metų, todėl tarpusavio supratimas, bendradarbiavimas leidžia suteikti greitą ir efektyvią pagalbą mažyliams.

 

Ankstyvosios reabilitacijos tarnyboje vyksta individualūs tėvų ir vaiko užsiėmimai, kuriuose sprendžiamos problemos mokant tėvelius, kaip padėti savo vaikui sparčiau augti. Specialistai dirba su įvairaus pobūdžio problemomis (judesių, raumenų tonuso sutrikimai, cerebrinis paralyžius, klausos ar kalbos sutrikimai).

 

Pasak gydytojos S. Norkuvienės, didėjantis mažųjų pacientų skaičius šioje tarnyboje buvo svarbus argumentas, paskatinęs kurti ankstyvosios vaiko raidos priežiūros mokyklą, padedančią tėvams išvengti problemų auginant mažylį. Ankstyvosios vaiko raidos priežiūros mokykla – tai galimybė tobulinti vaiko auginimo žinias, padėti kūdikiui greičiau ir lengviau tobulėti. „Mokykloje ne tik mokoma pažinti vaiką, bet drauge gerinamas jaunųjų tėvelių ir mažylio dvasinis ryšys. Tik gerai suprasdami savo vaiko norus, galime užtikrinti jam sveiką ir laimingą gyvenimą“, – įsitikinusi mokyklos vadovė S. Norkuvienė.