Pasaulinė Psichikos sveikatos diena
2018 11 spalio
Padėka Šiaulių centro poliklinikos Psichikos dienos stacionarui
2018 12 spalio

Atviros psichiatrijos renginys, skirtas Pasaulinei psichinės sveikatos dienai paminėti

Jau tapęs tradicija, 2018 m. spalio 11 d., vyko renginys tema „Kaip atskirti paprastą užmaršumą nuo prasidėjusios Alzheimerio ligos?“. Į Psichikos (psichiatrijos) dienos stacionarą atvyko įstaigos bendruomenės atstovai, Šiaulių kolegijos studentai, esami ir buvę pacientai bei jų šeimų nariai.

Renginio metu autorius R. Snarskis demonstravo filmą „24 valandos kitos realybės“, kuris paliko gilų įspūdį. Taip pat pranešimus skaitė vedėja, gydytoja psichiatrė L. Šėporaitienė ir medicinos psichologė I. Česnulaitienė. Jos mokė, kaip lengviau prisitaikyti aplinkoje, padėti artimiesiems, slaugantiems Alzheimerio liga sergantį ligonį. Renginio nuotaiką skaidrino akomponuodamas gitara ir savo kūrybos dainas atliekantis autorius V. Gerikas.

Renginio metu medicinos psichologai teikė individualias konsultacijas su problemų turinčiais asmenimis ir psichikos ligomis sergančių artimaisiais. Dalyviai taip pat galėjo išbandyti kūrybines-relaksacines terapijas ir šiltai pabendrauti prie arbatos puodelio.