Kviečiame nemokamai pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje
2015-12-08
Hepatitas C – liga, ilgai nepranešanti apie save
2015-12-08

EP priėmė pareiškimą dėl visuotinių krūties vėžio tyrimų

MILAN ILIC

(Informacija atnaujinta: 2016-01-29)
Visose ES šalyse turėtų būti vykdomi visuotiniai krūties vėžio tyrimai bei įsteigti krūties vėžio centrai, o Europos Komisija turėtų tam skirti pakankamai lėšų. Toks pareiškimas 2010 m. pavasarį oficialiai buvo paskelbtas Europos Parlamente.

MILAN ILIC

Krūties vėžys yra pagrindinė 35-59 metų amžiaus moterų mirštamumo priežastis. Per metus jis diagnozuojamas daugiau kaip 330 tūkst. ES moterų, o 90 tūkst. kasmet nuo jo miršta. Laiku atlikus tyrimą, mirtingumą galima sumažinti iki 35 proc.
Parlamentas ragina visas ES valstybes reguliariai vykdyti visuotinį moterų krūties vėžio tyrimą, o Europos Komisiją – kas dvejus metus teikti ataskaitą apie valstybių pažangą šioje srityje. Europarlamentarai taip pat siūlo Sąjungos lėšomis ištirti, ar tokie tyrimai būtų naudingi vyresnėms kaip 69 metų ir jaunesnėms kaip 50 metų amžiaus moterims.
Sąjungos šalys turėtų iki 2016 m. įsteigti krūties ligų tyrimo centrus, o Europos Komisija – skirti jiems reikiamą finansavimą, taip pat teikti naujausius statistikos duomenis apie krūties vėžį ir remti nacionalinių vėžio registrų kūrimą, mano EP nariai.
Pareiškimą pasirašė daugiau kaip pusė visų europarlamentarų, todėl po paskelbimo jis tapo oficialiu EP priimtu dokumentu.