„Mūsų tikslas – padėti jaunoms šeimoms geriau pažinti, suprasti ir ugdyti savo vaiką, kad jis augtų sveikas, laimingas ir visavertis žmogus“, –sako Šiaulių centro poliklinikos vadovas Mindaugas Maželis, kviesdamas jaunus tėvus aktyviau naudotis nemokama pagalba, kurią jie gali gauti poliklinikoje jau kelinti metai veikiančiojeAnkstyvosios vaiko raidos priežiūros mokykloje.

 Kiekvieną trečiadienį, šeštą valandą vakaro, Šiaulių centro poliklinikoje renkasi patys mažiausieji pacientai. Patys to dar nesuprasdami, jie kartu su tėveliais mokosi Ankstyvosios vaiko raidos priežiūros mokykloje. Čia profesionalių specialistų vedami įvairūs užsiėmimai – tai pirmoji pagalba jaunoms, patirties dar neturinčioms šeimoms, siekiančioms geriau suprasti savo mažylį, įgyti drąsos ir pasitikėjimo bei taip reikalingų žinių.

Svarbi ne tik fizinė raida

 „Kiekvienas vaikas gimsta unikalus, kitoks, nei jo tėveliai, broliukas ar sesutė. Kažkuo panašus, bet individualus. Tačiau, nepaisant skirtumų, visiems vaikams svarbūs tie patys dalykai – tėvų meilė, globa, rūpestis. Augdami visi vaikai įveikia tam tikrus raidos etapus: vystosi fiziškai, lavėja intelektas, vyksta emocinė ir socialinė raida. Apie pastarąją kalbame mažiau, nei apie kitas vaiko raidos sritis, tačiau ji itin svarbi vaiko asmenybės vystymuisi“, – sako mokyklos vadovė, vaikų gydytoja Stasė Norkuvienė.

Pasak medikės, šioje mokykloje tėvai ne tik supažindinami su normalia fizine, kalbos raida, bet ir siekiama atkreipti dėmesį į tėvų ir vaikų santykių, saugaus prieraišumo formavimąsi, vaiko emocijų ir elgesio ypatumus.

Miego–budrumo ritmas, maitinimosi ciklas – tai pirmųjų gyvenimo mėnesių savireguliacijos uždaviniai, kuriuos turi įveikti kūdikis, dažnai su tėvelių, o kartais – ir specialistų pagalba. Juk pirmieji vaiko metai – patys svarbiausi jo gyvenime: mažylis pradeda pažinti pasaulį, o tėvai yra jo pagalbininkai. Jie turi žinoti, kaip prižiūrėti savo vaiką, stebėti jo vystymąsi, o prireikus – laiku ateiti į pagalbą.

„Vis dėlto neretai patys tėvai, ypatingai auginantys pirmagimį, stokoja reikalingų žinių ir susiduria su įvairiomis problemomis. Kaip jas įveikti, jaunus tėvelius ir mokome Ankstyvosios vaiko raidos priežiūros mokykloje“, – sako S. Norkuvienė. Norintiems lankyti šią mokyklą gydytojo siuntimo nereikia.

Profesionali pagalba jauniems tėvams

Ankstyvosios vaiko raidos priežiūros mokykloje vyksta paskaitų ciklai, sudaryti pagal vaikų amžiaus grupes iki ketverių metų. „Pastaraisiais metais pastebėjome didėjantį mažus vaikučius auginančių tėvų susidomėjimą. Į mūsų rengiamas paskaitas ateina ir besilaukiančios mamos, norinčios geriau pasirengti būsimam susitikimui su savo mažyliu“, – sako mokyklos vadovė.Užsiėmimus veda profesionalūs specialistai – logoterapeutė, kineziterapeutė, socialinė darbuotoja, bendrosios praktikos slaugytoja, medicinos psichologė.

Pasak gydytojos, mokykla labiausiai naudinga vaikučius nuo gimimo iki trejų metukų, ypač pirmagimius, auginantiems tėvams. Čia jie susipažįsta su ankstyvąja vaiko raida – judesių, supratimo, emocijų, kalbos.

Pasak poliklinikos vyriausiojo gydytojo pavaduotojos medicinai Aušros Varpučianskienės, Ankstyvosios vaiko raidos priežiūros mokykla siekia ne tik palengvinti jauniems tėvams kelią ieškant atsakymų į kylančius klausimus ir padėti šeimoms susidoroti su pirmaisiais išbandymais, bet ir sumažinti vaikų vystymosi sutrikimų.

„Tėvai savo mažylius stebi visą parą, o gydytojai – tik per apsilankymus. Todėl labai svarbu, kad tėvai žinotų svarbiausius vaiko vystymosi etapus ir patys galėtų įvertinti, jeigu jų mažylio vystymasis kuo nors ypatingas. Tai padėtų greičiau diagnozuoti kylančias problemas, sutrikimus ir kuo anksčiau kreiptis dėl specialistų pagalbos. Ją suteikti gali Šiaulių centro poliklinikoje dirbanti Ankstyvosios reabilitacijos tarnyba, kuri teikia profesionalią kompleksinę pagalbą sprendžiant įvairaus pobūdžio vystymosi problemas.

Daugiau informacijostel. (8 41) 374 044, www.siauliupoliklinika.lt

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status