Moters socialiniam vaidmeniui besilaukiant kūdikio priskiriama visa atsakomybė dėl vaikų priežiūros ir auginimo. Kiekvienai mama tapsiančiai moteriai reikia sužinoti daug naujos informacijos, susijusios su naujuoju jos vaidmeniu.

Nėštumas ir gimdymas – tai vienas svarbiausių įvykių šeimos gyvenime.
Siekiant palankesnės jo baigties reikia, kad tėvai atsakingai žiūrėtų į šiuos procesus ir turėtų žinių, kaip elgtis nėštumo metu, kad vaisius normaliai vystytųsi, gimtų sveikas. Motinystės mokykla padeda moterims pasirengti motinystei, palengvina adaptacinius procesus pirmosiomis dienomis gimus naujagimiui, padeda išvengti pogimdyvinės depresijos.

Užsiėmimus lankantiems jauniems tėvams paskaitas skaito gydytojai specialistai. Mokyklos lankytojai turi galimybių sužinoti apie režimą, mitybą, elgesį nėštumo metu, pasiruošimą gimdymui, jo eigą, naujagimio priežiūrą ir maitinimą.

Nėštumo įtaka vaiko gyvenimui
Nėštumo laikotarpiu formuojasi ne tik pats vaisius, bet ir kūdikio ateitis. Tai labai priklauso nuo motinos fiziologinių organizmo pokyčių. Nepalankūs išoriniai ir vidiniai veiksniai, patiriami stresai tuos pokyčius gali pakreipti nepageidaujama linkme.

Kaip pasirengti sklandžiam gimdymui
Gerai fiziškai bei teoriškai natūraliam gimdymui pasirengusi moteris lengviau išgyvena gimdymo skausmus. Svarbu, kad mama viso nėštumo metu fiziškai gerai jaustųsi. Gera fizinė savijauta suteikia pasitikėjimo savo jėgomis. Užsiėmimuose mokomasi kūno mechanikos, atsipalaidavimo, sužinoma apie dubens dugno raumenų anatomiją. Jų stiprinimas nėštumo metu padeda apsisaugoti nuo plyšimų gimdant.

Skausmo priežastys ir jo valdymas
Moterys bijo gimdymo skausmo. Mokykloje nėščiosios supažindinamos su skausmo priežastimis, mokomos būdų tą skausmą suvaldyti. Supažindinama su gimdymo fiziologija, gimdymą palengvinančiais kvėpavimo būdais, mokomasi atsipalaiduoti.

Natūralus kūdikio maitinimas
Sakoma, kad motinos pienas – ne tik maistas, bet ir vaistas. Maitinimas krūtimi ne tik gyvybiškai svarbus augančiam mažyliui, bet ir tausoja motinos sveikatą. Žindymas stiprina fizinį bei dvasinį motinos ir vaiko tarpusavio ryšį. Būsimosios mamos sužinos, kodėl reikia žindyti vaikus, kokios mamos pieno savybės, ką daryti pieno sumažėjus, kaip maitinti.

Praktiški patarimai
Specialistai nėščiąsias supažindins su mitybos racionu – jį tiesiog reikia papildyti 300 kilokalorijų daugiau nei iki nėštumo; patars, kad prieš pradėdama vartoti bet kokį maisto papildą, nėščioji turi pasitarti su prižiūrinčiu gydytoju; informuos, kokie yra gimdymo požymiai, kokius daiktus reikėtų pasiimti važiuojant į gimdymo skyrių.

Tyrimai rodo, jog daugiau kaip 80 procentų motinystės kursus lankiusių nėščiųjų gimdo be komplikacijų, geba kuo ilgiau žindyti savo mažylius, rečiau serga pogimdyvine depresija bei patiria kitų sutrikimų.


Užsiėmimų grafikas