News Photo

Jau gauta Influvac Tetra keturvalentė vakcina nuo gripo rizikos grupių pacientams

Rizikos grupių pacientai jau gali nemokamai pasiskiepyti vakcina nuo gripo

Jau gauta Influvac Tetra keturvalentė vakcina nuo gripo rizikos grupių pacientams.

Pasiskiepijus gripo vakcina imunitetas organizme susiformuoja ne greičiau kaip po 2 savaičių, todėl rekomenduojama nedelsti ir pasiskiepyti kiek galima anksčiau.

Nemokamai, valstybės lėšomis pirkta vakcina pasiskiepyti gali rizikos grupėms priklausantys asmenys:

* 65 metų ir vyresni asmenys;

* nėščiosios;

* asmenys, gyvenantys globos ir slaugos įstaigose;

* asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;

* sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Norinčius skiepytis  prašome registruotis tel. (8-41) 523 869, (8-41) 524 878.

Skiepų  210 kabinetas  dirba I-V 7.30-19.30 val.

Ką reikia žinoti apie gripą?

Gripas yra viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Lietuvos klimato zonoje sergamumas gripu išauga rudenį ir žiemą. Gripo sezono pradžią sunku nuspėti, tačiau remiantis ankstesnių metų patirtimi, dažniausiai tai būna spalio mėnuo. Gripas – tai ūmi kvėpavimo takų infekcija, plintanti nuo žmogaus oro lašeliniu būdu, todėl lengvai perduodama aplinkiniams. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas yra pavojingas dėl galimų komplikacijų.

Efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo bei jo sukeliamų komplikacijų, yra skiepai. Šiuolaikinė medicinos patirtis visiškai užtikrina vakcinų saugumą. Gripo vakcina rekomenduojama skiepytis kasmet, nes gripo virusų atmainos kasmet keičiasi, pagal tai koreguojama ir vakcinos sudėtis. Tai leidžia efektyviau apsaugoti žmones nuo besikeičiančių gripo virusų. Skiepytis reikėtų pradėti anksčiau, kad žmogaus organizme iki epidemijos pradžios susidarytų reikiamas imunitetas. Geriausias laikas skiepams – rugsėjo – lapkričio mėnesiais. Pasiskiepijus, apsauga išlieka visą gripo sezoną.

Dalintis naujiena

Dėl vizito pas šeimos gydytojus, odontologus, psichiatrus ir kt. specialistus, pacientai gali registruotis internete, adresu esveikata.lt