Kviečiame nemokamai pasitikrinti cukraus lygį kraujyje
2016-10-24
Vien medikai cukrinio diabeto plitimo nesuvaldys
2016-11-08

Poliklinikos skelbta akcija sukvietė besirūpinančius dėl diabeto rizikos

(Informacija atnaujinta: 2016-11-08)

Daugiau kaip aštuoniasdešimt savo sveikata besirūpinančių žmonių susirinko į Šiaulių centro poliklinikos skelbtą akciją, kurios metu galėjo nemokamai pasitikrinti cukraus lygį kraujyje bei paklausyti profesionalių žinių apie cukrinio diabeto keliamas grėsmes ir būdus šiai ligai suvaldyti. 

Lapkričio mėnesį pasaulis mini cukrinio diabeto dieną – taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vieną sunkiausių ir klastingiausių, pastaruoju metu lyg epidemija plintančių ligų. Įtarti, kad žmogus serga cukriniu diabetu, galima atlikus paprasčiausią kraujo tyrimą ir įvertinus gliukozės lygį kraujyje. Šiaulių centro poliklinikoje jau tapo tradicija, kad Pasaulinės diabeto dienos proga tradiciškai rengiama akcija, kurios metu žmonės ne tik gali nemokamai pasitikrinti dėl diabeto rizikos, bet ir paklausyti šios medicinos srities žinovų, kokias grėsmes kelia ilgą laiką slaptai tūnanti liga, kokių galimybių turime šiai ligai užbėgti už akių ir kaip galime suvaldyti grėsmingas cukrinio diabeto komplikacijas.

Atlikus nemokamą kraujo tyrimą, ne vienas akcijoje dalyvavęs žmogus turėjo sunerimti: ar padidėjęs cukraus lygis kraujyje tik atsitiktinumas, ar tai jau cukrinio diabeto simptomas. Kai kuriems akcijos dalyviams buvo pasiūlyta kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl tolesnių konsultacijų bei po kurio laiko pakartoti tyrimą. Galbūt šis atsitiktinis pasitikrinimas padės jiems laiku diagnozuoti ligą bei pradėti gydymą.

Po kraujo tyrimo akcijos visi jos dalyviai galėjo paklausyti Lietuvos endokrinologų draugijos pirmininko profesoriaus Antano Norkaus paskaitos apie tyliuoju žudiku vadinamo cukrinio diabeto kontrolę ir profilaktiką. Apie vieną rizikingą šios ligos komplikaciją – diabetinę pėdą – svarbių žinių susirinkusiesiems suteikė endokrinologė docentė Rita Šulcaitė.

Cukrinio diabeto prevencijos akcija Šiaulių centro poliklinikojenuotraukos

Cukrinio diabeto prevencijos akcija Šiaulių centro poliklinikoje

unnamed-1 unnamed