Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa
2015 8 gruodžio
Lapkričio 14-oji – pasaulinė diabeto diena
2015 8 gruodžio

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

(vyrams nuo 50 iki 75 metų)download

Priešinės liaukos vėžys – dažniausia Lietuvos vyrų onkologinė liga. Specialistų teigimu, profilaktiniai tikrinimai būtini, nes pacientas ilgai nejaučia jokių prostatos vėžio simptomų. Pastarųjų metų duomenys rodo, kad Lietuvoje vėžio prevencija vyrai yra susirūpinę ne mažiau nei moterys.

Priešinės liaukos (prostatos) vėžio prevencijos programa vykdoma nuo 2006 metų. Ji skirta vyrų nuo 50 iki 75 metų amžiaus ir vyrų nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu, susirgimų prevencijai. Programos priemonės taikomos vieną kartą per dvejus metus.

Programos priemonės:

·  Informavimas apie ankstyvąją priešinės liaukos vėžio diagnostiką ir prostatos specifinio antigeno (toliau – PSA) nustatymas.

·  Urologo konsultacija ir priešinės liaukos biopsija.

Informavimo apie priešinės liaukos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir PSA nustatymo paslaugas teikia pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys šeimos gydytojai.

Programoje norintys dalyvauti asmenys turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris, atlikęs PSA tyrimą, esant reikalui, nusiųs urologo konsultacijai.

Visos šios paslaugos programoje dalyvaujantiems vyrams teikiamos nemokamai.