Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius (Varpo g. 9)

Informacija, registratūra: (8 41) 374 041
Darbo laikas: darbo dienomis 08.00—17.00 val.
Švenčių, poilsio dienomis būtinoji pagalba teikiama
Suaugusiesiems: Respublikinės Šiaulių ligoninės priėmimo skyrius, Kudirkos g. 99, tel. (8 41) 524 252.
Vaikams:
Moters ir vaiko klinika, Architektų g. 77, tel. (8 41) 523 028.
Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, Varpo g. 9. Informacija, registratūra: (8 41) 374 041. Darbo laikas: darbo dienomis 08.00—17.00 val.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

Siekdama pagelbėti savo pacientams, ypač vyresniojo amžiaus, pasinaudoti fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugomis, įstaiga rado galimybių įrengti patalpas, nupirkti reikalingos šiuolaikiškos įrangos, todėl dabar pacientai čia pat, poliklinikoje, gali pasinaudoti masažo, elektroterapijos, kineziterapijos paslaugomis. Tai – labai didelė pagalba ir senyvo amžiaus, ir sunkiomis ligomis sergantiems, ir dirbantiems bei nuolat skubantiems pacientams. Jie čia pat, poliklinikoje, gali apsilankyti ne tik pas savo gydytoją, bet ir pasinaudoti jiems skirtomis reabilitacijos paslaugomis.

Reabilitacija laikoma labai svarbiu daugelio ligų gydymo etapu. Ji padeda pacientui grįžti į visavertį fizinį, emocinį bei socialinį gyvenimą, atkurti organizmo jėgas po ligos. Tinkamai paskirta ir atliekama reabilitacija padeda ne tik geriau jaustis – ji kartais efektyvesnė ir už medikamentus. Šiaulių centro poliklinikos Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus tikslas – konsultuoti pacientus bei suteikti reabilitacijos paslaugas sveikstantiems po įvairių ligų, turintiems fizinę negalią, siekiant jų savarankiškumo bei geresnės gyvenimo kokybės.

Medicininė reabilitacija – tai kompleksinis reabilitacijos priemonių (kineziterapijos, ergoterapijos, logoterapijos, fizioterapijos, ortopedinių ir techninės pagalbos priemonių, psichologinės pagalbos, pacientų ir jų artimųjų mokymo ir kt.) taikymas, siekiant atkurti sutrikusias paciento biopsichosocialines funkcijas arba, esant negrįžtamiems organizmo pakitimams, jas kompensuoti ar palaikyti pasiektą paciento biopsichosocialinio funkcinio pajėgumo lygį.

Pagrindinė reabilitacijos grandis – kineziterapija, tai yra gydymas tikslingu judesiu. Judesys yra natūralus veiksnys, gerinantis judamojo aparato, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų būklę, atstatantis pažeistų organų funkcijas, koreguojantis ligos eigą. Kineziterapija taikoma siekiant vystyti, palaikyti ar atkurti optimalias judėjimo bei kitas funkcines galimybes, kai jos pažeistos dėl amžiaus, traumos, ligos ar aplinkos veiksnių.

Dėl vizito pas šeimos gydytojus, odontologus, psichiatrus ir kt. specialistus, pacientai gali registruotis internete, adresu esveikata.lt