News Photo

Sveikatos apsaugos ministerija primena – Mokinio sveikatos pažymėjimas galioja visus metus, tikrintis sveikatą galima ir vasarą

Daugiau nei pusė mokinių profilaktiškai sveikatą tikrinasi tik prieš pat mokslo metus ar jiems jau prasidėjus. Tuo metu gydymo įstaigos ir šeimos gydytojai bei kiti specialistai patiria papildomą krūvį dėl išaugusių srautų, tėvams bei vaikais tenka ilgiau palaukti apžiūros. Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad privalomas sveikatos patikros pažymėjimas galioja visus metus, todėl galima sveikatos patikrą atlikti anksčiau, kad ir per vasaros mėnesius, taip išvengiant nepatogumų. 

Profilaktinis vaikų ir pilnamečių mokinių sveikatos patikrinimas atliekamas kartą per metus apsilankant pas šeimos gydytoją ar vaikų ligų gydytoją, taip pat pas gydytoją odontologą ar burnos higienistą. Po sveikatos patikros kiekvienam vaikui ar pilnamečiam mokiniui gydytojai užpildo Mokinio sveikatos pažymėjimą, kuris būtinas visiems lankantiems darželius ir mokyklas. 

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atkreipia dėmesį, kad pirmaisiais rudens mėnesiais dėl išaugusio krūvio kenčia visi – tiek tėvai bei vaikai, tiek medikai, todėl ragina tausoti vieni kitus ir nedelsti bei atsakingai planuotis sveikatos patikros laiką.

Patikrinti mokinių sveikatą laiku svarbu ir dėl Mokinio sveikatos pažymėjimo, kuris būtinas ugdymo procese, ir siekiant užtikrinti, kad vaikų sveikata ir vystymasis būtų tinkamai įvertinti, ir prireikus, laiku koreguojami. Specialistai pastebi, kad anksčiau atlikus patikrą, anksčiau aptinkami sveikatos sutrikimai, kuriuos galima šalinti arba koreguoti. 

Siekiant priminti tėvams ir moksleiviams apie galimybę kuo anksčiau patikrinti sveikatą, taip išvengiant nepatogumų, Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Šeimos gydytojų asociacija inicijuoja kampaniją „Rami galva prieš atostogas“. Jos metu gydymo įstaigose ir žiniasklaidos priemonėse bus skleidžiama informacija ir priminimai apie galimybę vaikams pasitikrinti sveikatą anksčiau, nelaukiant mokslų metų pradžios – tai padės patirti mažiau streso, ramiau planuoti būsimas atostogas ir nestovėti eilėse. 

Plačiau susipažinti su informacija galite čia:

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sveikatos-apsaugos-ministerija-primena-mokinio-sveikatos-pazymejimas-galioja-visus-metus-tikrintis-sveikata-galima-ir-vasara

Dalintis naujiena

Dėl vizito pas šeimos gydytojus, odontologus, psichiatrus ir kt. specialistus, pacientai gali registruotis internete, adresu esveikata.lt